ایران وایر

جرثقیل برقی و کاربرد آن در حمل و جابجایی کالا

جرثقیل برقی و کاربرد آن در حمل و جابجایی کالا

آشنایی با اجزای جرثقیل هیدرولیک

جرثقیل برقی یکی از مهمترین دستگاه هایی است که از آن به وفور برای جابجایی در حجم بالای کالا استفاده می شود. در این مطلب قصد داریم شما را با جرثقیل برقی جرثقیل برقی و کاربرد آن در حمل و جابجایی کالا آشنا سازیم.

انواع جرثقیل برقی

  • جرثقیل برقی زنجیری
  • جرثقیل برقی سیم بکسلی

تفاوت نوع سیم بکسلی و زنجیری در چیست؟

در واقع نوع سیم بکسلی صدای کمتری تولید می کند که در بسیاری از مشاغل این موضوع حائز اهمیت فراوان است. همچنین حرکت سیم بکسل روان تر و راحت تر نسبت به زنجیر می باشد همچنین دارای سرعت جابجایی بالاتری نیز می باشد. البته بدلیل استفاده از جرثقیل های زیر 5 تن در کارگاه های کوچک، استفاده از جرثقیل های برقی زنجیری مرسوم تر است.

منظور از 2 کاره ، 4 کاره، 6 کاره چیست؟

این عبارت قابلیت جابجایی جرثقیل برقی در فضا را عنوان می کند.

در مدل های دو کاره فقط جرثقیل برقی قابلیت جابجایی در راستای عمودی را داراست و فقط می تواند اجسام را به بالا و پایین منتقل کند.

در مدل 4 کاره علاوه بر جابجایی عمودی اجسام، این جرثقیل ها قابلیت حرکت رو به جلو و عقب را نیز دارا هستند.

مدل های 6 کاره علاوه بر بالا پایین کردن اجسام و حرکت روبه جلو و عقب روی ریل، قابلیت حرکت به چپ و راست را نیز دارا هستند و فضایی را بدون دسترسی باقی نمی گذارند.

عملکرد جرثقیل برقی تک سرعته و دو سرعته در چیست؟

نوع تک سرعته در جرثقیل های برقی بدین صورت است که فقط در یک سرعت میتوانند بار را جابجا کنند در حالی که جرثقیل برقی دو سرعته بار را در دو سرعت مختلف بسته به نیاز میتوانند بار را جابجا کنند.

شما عزیزان برای سفارش ادوات لیفتینگ ایران وایر می توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید. همکاران ما ضمن معرفی محصولات به شما عزیزان شما را در انتخاب محصول مناسب یاری می رسانند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟