ایران وایر

وارد کننده انواع سیم بکسل جرثقیل برقی  جرثقیل دستی پولیفت زنجیر اتصالات لوازم بارگیری و باربرداری

بازرگانی ایران وایر

شرکت ابزار فیدار ایرانیان پارسا
شماره ثبت : 586504

راهنمای سیگنال دستی اپراتور جرثقیل

راهنمای سیگنال دستی اپراتور جرثقیل

راهنمای سیگنال دستی اپراتور جرثقیل

راهنمای سیگنال دستی اپراتور جرثقیل در مورد سیگنال های مختلف دستی که کارگران باید برای هدایت اپراتور جرثقیل استفاده کنند، توضیح می دهد. پس همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در این خصوص کسب نمایید.

راهنمای سیگنال دستی اپراتور جرثقیل

عملکرد جرثقیل نیازمند توجه بسیار دقیق است ، هم از طرف اپراتور و هم از طرف شخص سیگنال. سیگنال ها برای عملکرد مناسب جرثقیل ضروری هستند. درک نادرست از سیگنال یا استفاده از سیگنال اشتباه برای موارد مورد نیاز ، می تواند باعث رها شدن محموله ، صدمه زدن به جرثقیل و حتی آسیب جدی به افراد شود. همه اعضای خدمه شما که با جرثقیل درگیر می شوند باید مجموعه ای از علائم اولیه را بدانند.
تعاریف و توضیحات مربوط به سیگنال های مختلف دستی برای اپراتورهای جرثقیل به شرح زیر است:

بالابر

برای بلند کردن یا بلند کردن بار ، سیگنال با بازوی راست خود 90 درجه به بالا خم می شود. از آنجا ، نشانگر انگشت خود را به سمت بالا نشان می دهد و آن را از آرنج در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخاند.

پایین بر

کاهش بار در جایی است که سیگنالگر دست راست خود را به سمت راست به طرف پایین لگن قرار می دهد ، انگشت را به سمت راست نشان می دهد و انگشت را از آرنج به خلاف جهت عقربه های ساعت می گرداند.

از بالابر اصلی استفاده کنید

مواردی وجود دارد که بالابر اصلی برای استحکام بیشتر لازم است. در این موارد ، علامت دهنده بازوی راست خود را به بیرون متصل می کند و آرنج خود را به سمت بیرون خم می کند ، که به علامت دهنده اجازه می دهد تا با دست بسته خود به کلاه محکم آنها ضربه بزند انگار که در را می زنند.

از خط شلاق استفاده کنید

در برخی موارد ، خط شلاق یا خط سریع ممکن است بر بالابر اصلی ترجیح داده شود. برای علامت دهی با استفاده از خط شلاق ، علامت دهنده دست چپ خود را به صورت افقی در جلوی بدن و کف دست به سمت بالا قرار می دهد. سپس نشانگر با دست راست مشتی رو به جلو ایجاد می کند و آرنج راست را در کف دست چپ خود در مقابل خود قرار می دهد.

بازو متحرک را افزایش دهید

برای افزایش بازو متحرک ، سیگنال با بازوی راست که به پهلو کشیده است شروع می کند. از آنجا ، نشانگر انگشت شست را به سمت بالا نشان می دهد.

بازو متحرک پایین بر

کاهش بازو متحرک معکوس شدن سیگنال برای افزایش بازو متحرک است. سیگنال با بازوی راست به پهلو دراز می شود. از آنجا انگشت شست خود را به سمت پایین نشان می دهند.

بازو متحرک را پایین بیاورید و بار را بالا ببرید

کاهش بازو متحرک در هنگام افزایش بار شامل سیگنال مشابه سیگنال کاهش بازو متحرک قبلی است. علامت دهنده با بازوی راست به پهلو و انگشت شست به طرف پایین شروع می شود. سپس سیگنال دست را باز و بسته می کند و انگشتان دست را به طور مکرر دراز کرده و جمع می کند تا این حرکت دوگانه را نشان دهد.

بازو متحرک را بالا ببرید و بار را پایین بیاورید

بالا بردن بازو متحرک در حالی که بار را پایین می آورید نیز مشابه حرکت بالا بردن بازو متحرک اولیه آن است. سیگنال با شروع بازوی راست به سمت خارج و کشیدن انگشت شست به سمت بالا ، عملیات را آغاز می کند. از آنجا ، نشانگر انگشتان دست راست را دراز کرده و عقب می کشد تا حرکت دوگانه مورد نیاز جرثقیل را نشان دهد.

حرکت آهسته

حرکت با احتیاط همیشه باید روش پیش فرض باشد ، اما گاهی اوقات کندی اضافی برای اپراتور جرثقیل لازم است. در این مورد ، علامت دهنده با کشیدن بازوی چپ بر روی بدن خود در خط گردن شروع می کند. از آنجا ، علامت دهنده آرنج راست را در کنار بدن قرار می دهد ، با یک انگشت به سمت بالا با زاویه تقریبا 45 درجه. از آنجا نشانگر شروع به حرکت دادن دست راست و انگشت دراز خود در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت می کند.

تاب خوردن

ممکن است لازم باشد جرثقیل را بچرخانید یا بچرخانید. در این موارد ، علامت دهنده بازوی راست را مستقیماً به سمت بیرون به طرف ، با کف دست رو به پایین دراز می کند.

بازوی متحرک را تمدید کنید

بازو متحرک یا بازوی اولیه جرثقیل ، گاهی اوقات باید برای دسترسی به آن گسترش یابد. در برخی موارد ، بازو متحرک را می توان مستقل از کاهش یا افزایش آن تمدید کرد. هنگامی که رونق باید گسترش یابد ، سیگنالگر دستان بسته خود را در دو طرف بدن خود در ارتفاع لگن قرار می دهد و هر دو انگشت شست به طرف بیرون است.

بازو متحرک را پس بگیرید

عقب نشینی بازو متحرک غالباً می تواند اهرم بیشتری با ثبات بهتر نسبت به زمان تمدید بازو متحرک اعمال کند. هنگامی که رونق باید پس گرفته شود ، سیگنالگر دستهای بسته خود را در ارتفاع دور کمر قرار می دهد و انگشتان شست به سمت داخل بدن آنها است.

مسیر (حرکت)

هنگامی که جرثقیل برقی نیاز به حرکت در امتداد پل خود دارد ، از سیگنال سفر استفاده می شود. سیگنال کناری در جهت دید اپراتور در جهت جهت حرکت جرثقیل ایستاده و دست ها را طوری بالا می برد که گویی جرثقیل را در جهت مورد نظر هل می دهد.

دستگیره

در صورت تغییر شرایط ، در صورت نیاز به دستورالعمل های بیشتر ، یا در صورت وجود خطر ، همه چیز یا مکث می تواند مفید باشد. سیگنال برای دستگیره این است که دستهای سیگنالگر را در جلوی شکم قرار دهد.

متوقف کردن

برای نشان دادن توقف ، سیگنال دهنده آرنج خود را با بازوی بالا خم می کند ، کف دست را پایین می آورد ، و به طور موزون دراز می کند و دست خود را به بازوی کاملاً کشیده به سمت کنار می کشد. توقف اضطراری یکسان است ، فقط با هر دو بازو.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟