ایران وایر

وارد کننده انواع سیم بکسل جرثقیل برقی  جرثقیل دستی پولیفت زنجیر اتصالات لوازم بارگیری و باربرداری

بازرگانی ایران وایر

شرکت ابزار فیدار ایرانیان پارسا
شماره ثبت : 586504

خرید سیم بکسل فولادی از ایران وایر صنعت

خرید سیم بکسل فولادی از ایران وایر صنعت

سیم بکسل یا همان طناب فولادی

سیم بکسل فولادی یک نوع محصول فلزی است که از جمله استفاده های آن می توان به استفاده در صنایع ساختمانی، خودروسازی، حمل و نقل و صنایع دریایی اشاره کرد. این نوع سیم بکسل از مفتول های فولادی تشکیل شده است و به صورت بکسل هایی با قطر و طول متفاوت تولید می شود. سیم بکسل فولادی به دلیل مقاومت و سختی بالا، انعطاف پذیری مناسب و وزن نسبتاً کم، در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سیم بکسل فولادی

انواع سیم بکسل فولادی بسته به کاربرد و نوع استفاده، می‌تواند متفاوت باشد. در زیر، به برخی از انواع سیم بکسل فولادی اشاره شده است:

1- سیم بکسل فولادی گالوانیزه: در این نوع سیم بکسل، مفتول فولادی با لایه‌ای از روی به صورت گالوانیزه شده است. این نوع سیم بکسل به دلیل مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون، در صنایع دریایی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2- سیم بکسل فولادی نافرم: در این نوع سیم بکسل، مفتول‌های فولادی با قطر بزرگ‌تر و طول کوتاه‌تری ترکیب شده‌اند. این نوع سیم بکسل در صنایعی مانند ساختمان سازی و پل سازی برای استفاده در نگهداری سازه های فلزی استفاده می‌شود.

3- سیم بکسل فولادی با قطر کوچک: در این نوع سیم بکسل، مفتول‌های فولادی با قطر کوچک‌تر و طول بلندتری ترکیب شده‌اند. این نوع سیم بکسل در صنایعی مانند خودروسازی و صنایع الکترونیکی برای استفاده در سیستم‌های فشار می‌گردد.

4- سیم بکسل فولادی پوشیده شده: در این نوع سیم بکسل، مفتول‌های فولادی با لایه‌ای از پوشش PVC یا پلی‌استر پوشیده شده‌اند. این نوع سیم بکسل در صنایعی مانند صنایع دامپر، خودروسازی و صنایع دریایی برای استفاده در مکان‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی و ضربه‌ای است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5- سیم بکسل فولادی گره‌دار:

سیم بکسل فولادی گره‌دار، یک نوع سیم بکسل است که با توجه به نام آن، دارای گره هایی در طول بکسل است. این سیم بکسل به وسیله تراشکاری و خم کردن مفتول‌های فولادی تولید می‌شود تا گره‌هایی در طول بکسل ایجاد شوند.

این نوع سیم بکسل به دلیل مقاومت بالا در برابر کشش، پایداری و سختی بیشتری نسبت به سایر انواع سیم بکسل دارد. به علاوه، گره‌هایی که در طول بکسل ایجاد می‌شوند، باعث افزایش مقاومت آن در برابر شکست و کشش می‌شود.

سیم بکسل فولادی گره‌دار در صنایعی مانند ساختمان سازی، صنایع دریایی، حمل و نقل، صنعت معدن و صنعت کشاورزی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در صنعت معدن، این نوع سیم بکسل برای ایجاد چاه‌هایی که باید برای استخراج معدن، دیوارهای پشتیبانی داشته باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در صنایع دریایی، این سیم بکسل برای ایجاد دیواره‌های پشتیبانی در برابر امواج دریا و باد، استفاده می‌شود.

موارد اولیه سیم بکسل حفاری در ایران وایر صنعت

در تولید سیم بکسل های فولادی از آلیاژ های پر کربن فولاد استفاده می شود که همراه با عملیات سخت کاری حرارتی به منظور افزایش تنسایل و مقاومت سایشی تولید شده اند. سیم بکسل های فولادی در گرید های 1560 الی 2160 نیوتن بر میلیمتر مربع و برای کاربری های مختلف از جمله اتصالات آسانسور، اسلینگ، جرثقیل و حفاری، برش سنگ و در اتصالات تاور کرین ها بصورت سیم بکسل نتاب مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم بکسل های فولادی در برخی ساختار ها مانند ساختار های 6 و 8 رشته بصورت مغز کنفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند که با پسوند FC مشخص می شوند. ساختار های تمام فولادی یا مغز فولادی از این اتصالات لیفتینگ با پسوند IWRC مشخص می شوند. سیم بکسل های فولادی نسبت به سیم بکسل های استنلس استیل دارای قیمت مناسب تری بوده و برند تولید کننده بر کیفیت و طول عمر محصول نقش موثری دارد. از معتبر ترین برند های تولید کننده سیم بکسل های فولادی در دنیا می توان به سیم بکسل کیس وایر کره، گوستاولف آلمان، برایدون انگلستان و یوشامارتین هند اشاره نمود.

 مقاومت زنگ زدگی سیم بکسل فولادی

سیم بکسل های فولادی با توجه به وجود درصد بالای عنصر فلزی آهن در ترکیبات آلیاژی (بالای 96%) میل بالایی برای زنگ زدگی در تماس با آب، رطوبت، باران های اسیدی و … دارند. این فرایند که حاصل از دست دادن الکترون توسط عنصر آهن شکل می گیرد سبب پوک شدن و خوردگی سیم بکسل فولادی و در نتیجه کاهش مقاومت کششی در آن می شود. از این رو با وجود مقاومت کششی بالا، سیم بکسل فولادی دارای مقا.ومت محیطی پایینی بوده و می بایست تقویت شود.

روش های مختلفی برای تقویت سطحی سیم بکسل فولادی وجود دارند که در این میان آبکاری به روش گالوانیزه و روغن کاری سطحی از محبوب ترین آنها می باشند. روغن کاری و یا گریس کاری سطح سیم بکسل فولادی ارزان ترین و سریع ترین روش افزاینده مقاومت کششی آن می باشد.

در این روش با بکارگیری روغن (طلایی یا سیاه) و یا گریس سطح مفتول های سیم بکسل فولادی را آغشته می کنند. این فرایند مانع از تماس مستقیم آب با سطح مفتول ها شده و سیم بکسل را در برابر زنگ زدگی محفوذ می دارد. مشکل استفاده از روش روغن کاری قابلیت شستشوی روغن توسط برخی ترکیبات بوده که سیم بکسل فولادی را در معرض زنگ زدگی قرار می دهد.

روش آبکاری سیم بکسل فولادی

روش آبکاری سیم بکسل فولادی هم بصورت گالوانیزه سرد و هم بصورت گالوانیزه گرم صورت می پذیرد که در آن یک لایه نازک از فلز زینک بر روی سطح سیم بکسل قرار می گیرد. با توجه به میل بسیار بالای فلز زینک در از دست دادن الکترون در تماس با آب و رطوبت این زینک است که الکترون از دست می دهد و به این ترتیب مانع زنگ زدگی لایه هایی درونی تر می شود.

این مقاومت در فرایند آبکاری گالوانیزه گرم سیم بکسل فولادی که در دمای بسیار بالاتری صورت می پذیرد بسیار بیشتر خواهد بود چرا که در این دما زینک به داخل سطح مفتول سیم بکسل نفوذ می کند و ایجاد خراش های سطحی نیز سیم بکسل فولادی با آبکاری گالوانیزه گرم را در آستانه زنگ زدگی قرار نمی دهد.

شما عزیزان می توانید برای خرید سیم بکسل فولادی با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟