ایران وایر

وارد کننده انواع سیم بکسل جرثقیل برقی  جرثقیل دستی پولیفت زنجیر اتصالات لوازم بارگیری و باربرداری

بازرگانی ایران وایر

شرکت ابزار فیدار ایرانیان پارسا
شماره ثبت : 586504

8 ویژگی جرثقیل برقی زنجیری که باید به دنبال آنها باشید

8 ویژگی جرثقیل برقی زنجیری که باید به دنبال آنها باشید

8 ویژگی برتر جرثقیل برقی زنجیری که باید به دنبال آنها باشید

در این مطلب قصد داریم شما را با 8 ویژگی جرثقیل برقی زنجیری که باید به دنبال آنها باشید، آشنا سازیم. تمام فرآیندهای صنعتی، چه در اسکله کشتی یا یک انبار، نیاز به جابجایی کارآمد بارهای صنعتی از یک نقطه به نقطه دیگر دارند. اکثر مدیران تأسیسات همیشه در حال سرعت هستند تا با ایمن‌ترین و کارآمدترین حالت اداره کارخانه‌های خود همراه باشند و ارتقاء به بالابرهای زنجیره‌ای برقی یکی از آنهاست.

در بالابر زنجیر برقی باید به دنبال چه چیزی باشید؟ انتقال از یک بالابر زنجیری دستی به یک بالابر برقی یا ارتقاء بالابر خود یک روش ظریف است که باید با نیازها و نیازهای صنعتی خود مطابقت دهید. اشتباهات کوچک در اینجا می تواند از نظر پول، ایمنی محصول، سلامت یا حتی دعوی قضایی پرهزینه باشد.

به همین دلیل است که مدیران باید تعویض یا خرید تجهیزات صنعتی جدید را جدی بگیرند. برخی از ویژگی هایی که باید هنگام جستجوی سیستم بالابر زنجیر برقی خود در نظر بگیرید عبارتند از:

1)طراحی بدنه فشرده

فضای صنعتی در هر بخش از صنعت شما همیشه کمیاب خواهد بود. سایر تجهیزات، ماشین آلات و کارگران برای استفاده کارآمد و سازنده از همان فضا با هم رقابت می کنند. از این رو، طراحی بالابر زنجیر برقی جدید شما باید تا حد امکان فشرده باشد.

هنگام تعیین اینکه بالابر زنجیر برقی شما نسبت به ساختار صنعتی اطراف چقدر فشرده است، محدودیت‌های ابعادی متعددی به وجود می‌آیند. این شامل:

رویکرد انتهایی – این فاصله بین خط مرکزی قلاب بالابر و انتهای تیر مونوریل است.

Reach- این تفاوت در ارتفاع بین نقطه تعلیق بالابر و زین قلاب در پایین ترین موقعیت آن است.

Headroom- این فاصله بین نقطه تعلیق بالابر و زین قلاب کاملاً برجسته است. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام بالابرهای زنجیره ای برقی شما دارای ابعادی مشابه با بخش صنعتی است که می خواهید آنها را در آن نصب کنید.

2.) عملیات صاف و بی صدا

قبل از خرید یا تامین مالی تجهیزات صنعتی جدید مانند بالابر زنجیر برقی، باید اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن ساکت است.

بالابر زنجیر برقی و سایر تجهیزات صنعتی شما باید محیط ایمن تر و پربارتر ایجاد کنند. این برای سازگاری شما با دستورالعمل های OSHA در مورد قرار گرفتن در معرض نویز شغلی ضروری است.

کار تیم شما در یک محیط صنعتی پر سر و صدا می تواند منجر به کاهش شنوایی موقت و دائمی شود. این می تواند منجر به هزینه های بالای بیمه درمانی شود و منجر به دعوی قضایی و غرامت های سنگین شود.

علاوه بر این، یک محیط کاری ناسالم باعث می شود که تیم شما انگیزه کمتری داشته باشد و بر بهره وری شما تأثیر بگذارد، بنابراین در وهله اول، دستاوردهای خرید تجهیزات را از بین می برد. آلودگی صوتی همچنین ممکن است منجر به جابجایی زیاد، به ویژه کارگران مسن با تجربه تر شود، و شما را با هزینه های بسیار بالایی برای بازآموزی و جایگزینی مواجه کند.

3) صدور گواهینامه و آزمایش

همانطور که در حال خرید بالابر زنجیر برقی خود هستید، خرید آن از یک شرکت معتبر بسیار مهم است. تجهیزات باید تمام استانداردهای تعیین شده را رعایت کرده و از نهادهای نظارتی لازم گواهینامه دریافت کنند.

برخی از این نهادهای نظارتی که بالابرهای زنجیره ای برقی با کیفیت بالا را آزمایش و تأیید می کنند عبارتند از:

انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME)

فدراسیون حمل و نقل مواد اروپایی (FEM)

سازمان بین المللی استاندارد (ISO)

جدای از داشتن یک طرح حفاظت از سقوط، استفاده از تجهیزات تایید شده و آزمایش شده به تیم شما از یک محیط کاری امن با احتمال کمتری برای خطر یا آسیب اطمینان می دهد. همچنین از دعوی قضایی جلوگیری می کند زیرا هر گونه آسیبی که به کارمندان شما یا هر شخص دیگری به دلیل سهل انگاری صنعتی وارد می شود می تواند منجر به جراحت شخصی شود.

بیش از همه، گواهینامه به معنای تضمین کیفیت است. خرید یک بالابر زنجیر برقی تایید شده به شما اطمینان می دهد که محصول قابل اعتماد، خوش ساخت و با کیفیت است.

4) خدمات پس از فروش

رابطه شما با شرکت بالابر زنجیر برقی نباید پس از دست دادن و انتقال مالکیت به پایان برسد. شما باید بالابر زنجیر برقی خود را از سازنده ای خریداری کنید که خدمات پس از فروش زیادی را ارائه می دهد. اینها باید شامل موارد زیر باشد:

خدمات نصب

سازنده باید یک کتابچه راهنمای نصب رایگان سیستم بالابر زنجیر برقی یا یک فیلم آموزشی / ویدیویی با دستورالعمل نصب بالابر زنجیر برقی ارائه دهد.

ضمانتنامه

از آنجایی که عملکرد کارآمد سیستم بالابر زنجیر برقی تضمینی نیست، سازنده باید در صورت خرابی تجهیزات گارانتی ارائه دهد. گارانتی دو ساله برای تجهیزات صنعتی کافی است زیرا اکثر تجهیزات از کار افتاده در چند ماه اول به دلیل استرس وارده بر محصولات صنعتی خراب می شوند.

5) سطح دقت

بهترین بالابر زنجیر برقی موجود در بازار، دستگاهی است که نوید دقت را می دهد. بلند کردن بارها در یک مجموعه صنعتی به دقت و تجهیزاتی نیاز دارد که با حاشیه خطای کم کار کنند. برخی از ویژگی هایی که بالابرهای الکتریکی را دقیق تر می کند عبارتند از:

یک ترمز مکانیکی

سوئیچ محدودیت موقعیت قلاب بالا و پایین

قابلیت حالت شناور استاندارد

آسانسور کنترل شده سروو بصری

قالب ها و قالب ها را تنظیم کنید

دو دکمه بالا و پایین موقعیت

استفاده از تجهیزات غیر دقیق خطراتی برای سلامتی ایجاد می کند که ممکن است باعث آسیب به تیم شما شود. صدمات مکرر ممکن است منجر به هزینه های بهداشتی بالاتر و حتی دعوی قضایی شود که ممکن است با غرامت سنگین ختم شود.

تجهیزاتی که دقت را تضمین نمی کند ممکن است به کالاها یا محصولاتی که بلند می کند آسیب برساند و منجر به ضرر و تعهد شود.

  1. سطح ارگونومی

مانند بسیاری از ماشین‌های معمولی در یک راه‌اندازی صنعتی، بالابر زنجیره‌ای برقی از دستورالعمل‌های دقیق انسانی برای عملکرد خود استفاده می‌کند. این بدان معنی است که دستگاه، به ویژه بالابر زنجیر برقی، باید تا حد امکان ارگونومیک باشد و دستورالعمل ها را به دقیق ترین شکل ممکن تقلید/دریافت کند.

مزایای داشتن یک بالابر زنجیری برقی ارگونومیک این است که آموزش کارکنان جدید را آسان تر می کند و در نتیجه هزینه ها و زمان های بازآموزی را کاهش می دهد.

از آنجایی که یک بالابر زنجیری برقی ارگونومیک کارکرد آسان‌تری دارد، بهره‌وری کاربران را با کاهش زمان و منابع مصرفی افزایش می‌دهد.

به یاد داشته باشید که چگونه جرثقیل های بازویی ارگونومیک به ایمنی محل کار کمک می کنند، یک زنجیر برقی ارگونومیک به طور مشابه احتمال آسیب به تیم شما را کاهش می دهد زیرا میزان پاسخ دهی بالایی دارد که هنگام اجتناب از تصادف مفید است.

  1. سهولت نصب

سهولت نصب یکی دیگر از عواملی است که مدیران تأسیسات باید هنگام تعویض بالابرهای زنجیری دستی یا ارتقاء بالابرهای برقی خود در نظر بگیرند.

نصب اولیه فرآیندی زمان بر و پرهزینه برای بالابرهای زنجیره ای الکتریکی پیچیده است. این به هزینه های اولیه می افزاید و ممکن است کل دستگاه را غیراقتصادی کند.

از آنجایی که یک مجموعه صنعتی یک موجود زنده است، ممکن است نیاز به انتقال مکرر تجهیزات از یک بخش صنعت به بخش دیگر داشته باشید. این امر مستلزم نصب و نصب مجدد است که ممکن است در طول زمان گران و وقت گیر شود.

برای صرفه جویی در زمان، پول و حفظ سود حاصل از دستاوردهای بهره وری، ضروری است که یک شرکت چشم خود را به بالابرهای زنجیره ای برقی که نصب و جابجایی آسان است، معطوف کند.

  1. دوام

اکثر تجهیزات صنعتی در معرض کارهای سختی هستند که منجر به فرسودگی و حتی خرابی می شود. سیستم های بالابر زنجیر برقی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مدیران تأسیسات باید برای خرید از تولیدکنندگان با سابقه و شهرت طولانی در تولید محصولات بادوام تلاش کنند.

برخی از مواردی که آنها باید هنگام جستجوی محصولات بادوام به آنها توجه کنند عبارتند از:

گارانتی و گارانتی محصولات

موتور آب بندی شده با فن خنک کننده

مقاومت در برابر گرد و غبار

ساخت تک مکان از همه اجزا

تولید کنندگان با پتنت طراحی صنعتی

خرید یک جرثقیل برقی زنجیری یا همان بالابر زنجیر برقی بادوام مزایای زیادی برای صنعت به همراه دارد. اول از همه، هزینه تعویض مداوم تجهیزاتی را که در دراز مدت گران هستند، کاهش می دهد.

علاوه بر این، تجهیزات صنعتی بادوام هزینه‌های تعمیر و نگهداری پایینی دارند که می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای تعمیر انباشته کند.

برای خرید جرثقیل زنجیری می توانید با بازرگانی ایران وایر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟