ایران وایر

وارد کننده انواع سیم بکسل جرثقیل برقی  جرثقیل دستی پولیفت زنجیر اتصالات لوازم بارگیری و باربرداری

بازرگانی ایران وایر

شرکت ابزار فیدار ایرانیان پارسا
شماره ثبت : 586504

انواع جرثقیل کارگاهی و قطعات آن را بشناسید.

انواع جرثقیل کارگاهی و قطعات آن را بشناسید.

انواع جرثقیل کارگاهی و قطعات آن را بشناسید

جرثقیل کارگاهی مفیدترین ماشین ساختمانی هست که برای بلند کردن اجسام سنگین به ارتفاع و قرار دادن آنها در هر مقصدی جهت دار استفاده می شود. در واقع همه کارها از طریق نیروی بالابر انجام می شود. جرثقیل ها به برخی از قسمت های اصلی مانند بالابر، قوس، زنجیر یا سیم بکسل تقسیم می شوند. همه این قسمت ها ادغام شده اند و نقش اساسی برای انجام هر کاری دارند.

جرثقیل کارگاهی چیست؟

در دنیای امروز، تکنولوژی به عنوان سازنده اصلی تغییرات در همه‌ی زمینه‌ها نمایان می‌شود. این پیشرفت روزافزون در تمامی صنایع، وسایل و ماشین‌آلات بلندکننده را به بازار جهانی معرفی کرده است. جرثقیل کارگاهی یکی از این وسایل بلندکننده است که با ارائه‌ی بهترین خدمات، تجربه‌ی سریع و کارآمد در انجام وظایف و جابجایی بارها را فراهم می‌کند.

این جرثقیل، همچون دیگر وسایل بلندکننده هیدرولیکی، از بهترین و به‌روزترین ابزارهای صنعت بلندکنندگان به شمار می‌رود. استفاده از آن در جابه‌جایی بارها و کالاهای سنگین با وزن 2 تا 3 تن بسیار موثر است. این ابزار معمولاً در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، تولیدی‌ها، انبارها و فروشگاه‌ها به کار می‌رود.

جرثقیل کارگاهی به خوبی برای بلند کردن بارها و اجسام سنگینی که بر روی پالت نیستند و انسان امکان جابه‌جایی آن‌ها را ندارد، مناسب است. در این حالت، بارها را با اتصال به زنجیر یا تسمه‌ای که به قلاب جرثقیل متصل است، جابه‌جا می‌کنیم.

جرثقیل کارگاهی از سه روش حرکت برخوردار است: نیروی دستی به صورت هل دادن یا کشیدن، از طریق پنل متصل به دستگاه، یا با استفاده از کنترل از راه دور. این ویژگی‌ها باعث شده تا عملکرد این جرثقیل‌ها بسیار چندگانه و قابل تنظیم باشد.

تنوع جرثقیل کارگاهی در انواع مختلف، با کاربردها و قابلیت‌های منحصر به فرد، امکان انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای خاص شما را فراهم کرده است. افراد زیادی به دنبال خرید جرثقیل کارگاهی می‌باشند، زیرا با توجه به وسعت کاربردهای آن، به یک ابزار حیاتی و لازم برای صنایع مختلف تبدیل شده است.

تنوع جذاب در دنیای جرثقیل کارگاهی!

جرثقیل کارگاهی، انواع مختلفی دارد! این وسیله با اینکه دارای سه مدل اصلی جرثقیل دستی، جرثقیل برقی، و جرثقیل زنجیری است، هر یک از این مدل‌ها خودشان را با کاربردها و ویژگی‌های منحصر به فردشان نشان می دهند و برای تمامی اصناف و کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می گیرند.

این سه مدل همچنین انواع فراوانی دارند که در زیر به تعدادی از آنها اشاره کردیم:

  1. جرثقیل بازویی دورانی و انتقالی
  2. جرثقیل سقفی تک پل و دوپل
  3. جرثقیل ستونی
  4. جرثقیل آویز تک پل و دو پل
  5. جرثقیل دروازه ای تک پل و دوپل با کنسول و بدون کنسول
  6. جرثقیل نیم دروازه ای تک پل و دو پل با کنسول و بدون کنسول
  7. جرثقیل مونوریل (مسیر منحنی)

این تنوع و انعطاف پذیری باعث میشود که هر کسی بتواند جرثقیلی را بر اساس نیاز و خواسته‌های خودش انتخاب کند. جرثقیل کارگاهی، همواره با گستره‌ ویژگی‌ها و انتخاب‌هایش، جذابیت خودش رو حفظ نموده و برای هر کاری که فکر کنید، مناسب است.

 

جرثقیل ها شکل به شکل متفاوت هستند. اما با توجه به شرایط مختلف میتوانند متحرک یا بی حرکت باشند.

برخی از متداول ترین جرثقیل ها که براساس سهولت کار گروه بندی شده اند، به شرح زیر است:

انواع جرثقیل کارگاهی

جرثقیل بوم

جرثقیل بوم یکی از متداول ترین جرثقیل است که به راحتی متحرک می شوند و در جایی برروی کامیون ها نصب میشوند.

بوم به عنوان جرثقیل لودا یا جرثقیل بارگیری شناخته میشوند. زیرا عملکرد های اصلی جرثقیل براساس بازوهای بوم هیدرولیک است. این وسیله میتواند وزنه ها رو از یک مقصد حمل کرده و آنرا به مقصد های دیگر بیاندازد.

چین یکی از بزرگترین صادرکنندگان جرثقیل بوم ارسالهای دور با کیفیت های بی نظیر است. علاوه بر آنها تولیدکنندگان بزرگCaterpillar ، Tadano، Jcb هستند.

جرثقیل خزنده

جرثقیل خزنده (وسیله نقلیه ای که روی زنجیر حرکت میکند) برای اهداف ساختمانی مانند ساختمان های بزرگ به دلیل مسیر های قابل کنترل سطح آن به جای لاستیک استفاده می شوند.

این محصولات به عنوان ماشین های ساختمانی جامع یافت میشوند. جرثقیل های خزنده تنها ماشین هایی هستند که می توانند بیش از 35000 تن وزن را دریک زمان تحمل کنند، نمی تواند با وزنه ثابت حرکت کند.

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل های دروازه ای شکل ساده این محصولات هستند. که بیشتر در معادن مورد استفاده قرار هستند. زیرا دارای ریل هایی هستند که روی ریل نصب شده اند و بدون ریل قابل حرکت نیستند.

این چرخ دارای چرخ دستی متحرک است که برروی تیر ها به نام تیرچه ثابت شده است. دومین هدف بزرگ آن در صنایع بزرگ قابل مشاهده است، جایی که جرثقیل های دروازه ای جعبه های بزرگ اما تراز را نگه می دارند.

جرثقیل جیبی

جرثقیل های جیبی نیز متعلق به خانواده جرثقیل های ثابت هستند. معمولا روی کف یا دیوار نصب می شوند و بیشتر در صنایع بنادر دریایی و خودروهای ارتش دیده می شوند. نکته بسیار جالب این است که این نسبتآ متحرک و ثابت است و فقط میتوانند در ساختار های افقی حرکت کند. این محصولات را برروی کامیون ها نصب میکنند. بنابراین اکثر تولیدکنندگان برای فشرده سازی مشغول کار هستند.

جرثقیل برج

جرثقیل برج را می توان برروی ساختمان های غول پیکر در حال ساخت مشاهده کرد. که در آنها این جرثقیل وظایف لازم مانند جابه جایی بتن و سایر مصالح از زمین به بالا انجام می دهند. باتوجه به نیازهای ساختمانی بوم ساختار ویژه ای طراحی شده را می توان طولانی یا کوتاه کرد. این محصولات دارای سیم های فلزی بلند هستند که سطلی را برای کشیدن اجسام از سطح به آن متصل کرده و با کشیدن باربه سمت بالا در فشار هیدرولیکی آنها را در بالا رها کرده است.

جرثقیل کامیون

 این جرثقیل از نوع وسیله نقلیه یا سوار بر وسیله نقلیه است و می تواند به راحتی در هر مکانی باشند. معمولا شرکت های برق از این نوع جرثقیل ها برای دستیابی به سهم و تیر استفاده می کنند. دومین استفاده بزرگ در دستگاه بالابر اتومبیل است که بیشتر مجهز به سر باران دولتی است. این محصولات دارای بوم هیدرولیک، سطل و پایه ثابت هستند. بزرگترین تولید کننده جرثقیل کامیون چین است.

اجزای جرثقیل کارگاهی:

در مقاله آشنایی با اجزای جرثقیل هیدرولیک تا حدودی شما را با اجزای جرثقیل کارگاهی آشنا کردیم. در ادامه این مطلب به توضیحات کاملتری در این زمینه می پردازیم.

جرثقیل کارگاهی یکی از مفیدترین تجهیزات ساختمانی است. بنابراین دارای قطعات مفیدی است که در سایر ماشین آلات ساختمانی جامع است. برخی از قطعات رایج جرثقیل شامل :

_ بوم: مهمترین قسمت است که برای اهداف اصلی که جرثقیل برای آن ساخته شده است استفاده میشود. نوع جرثقیل را با بوم آن تشخیص میدهند. این یک تیر فولادی هست که به عنوان بازو برای نگه داشتن بار استفتده می شود.

_ تراز: هنگامی که بار سنگینی از یک طرف وجود دارد و بیشتر در جرثقیل های کامیون در هنگام کار برروی سطح نامنظم دیده می شود، از تراز برای تعادل جرثقیل استفاده می شود.

_روتکس دنده: دنده ای است که در زیر کابین برای چرخاندن کابین و بوم در زوایای تعریف شده استفاده می شود.

_وینچ: بیشتر برای نگه داشتن کابل ها یا سیم بکسل ها و حرکت آنها به بالا و پایین استفاده می شود.

_هیدرولیک رام ثابت است و بوم به عنوان پیستون هیدرولیک عمل می کند که موقعیت بازوی بوم را گسترش داد و عقب کشید ضد وزنه ها برای تثبیت جرثقیل در حیل حمل بار استفاده می شود و یکی از اجزای ضروری جرثقیل است.

_کابل ها، قلاب ها را می توان در اطراف جرثقیل پیدا کرد، قطعات ضروری برای نگه داشتن و رها کردن بارها است.

بدون شک این نوع جرثقیل ها اصل صنعت ساختمان هستند. که برای حمل بارهای زیاد بدون وقفه در مقصد استفاده می شوند.

برخی از تولیدکنندگان بزرگ جرثقیل کارگاهی با ویژگی های متفاوت عبارتند از :JCB، Tadano، Symmen، Caterpillar، Kato، Kobelco، Cwgotecو Liebherr چین و آمریکا و ژاپن بزرگترین کشورهای تولید کننده جرثقیل هستند.  شرکت بازرگانی ایران وایر عرضه کننده انواع جرثقیل کارگاهی، جرثقیل برقی و جرثقیل دستی زنجیری می باشد. شما عزیزان می توانید در صورت هرگونه سوال با همکاران ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟