ایران وایر

وارد کننده انواع سیم بکسل جرثقیل برقی  جرثقیل دستی پولیفت زنجیر اتصالات لوازم بارگیری و باربرداری

بازرگانی ایران وایر

شرکت ابزار فیدار ایرانیان پارسا
شماره ثبت : 586504

سیم بکسل چه کاربردی در صنعت دارد؟

سیم بکسل چه کاربردی در صنعت دارد؟

سیم بکسل و کاربرد آن در صنعت

سیم بکسل ROPE WIRE از ترکیب اجزای اصلی سیم، لایه سیم و مغزی تشکیل شده که در آن سیم ها به طور مارپیچ به هم تابیده شده و لایه ای را شکل می دهند. تعدادی لایه نیز به طور مارپیچ به همراه هم، به دور مغزی تابیده و در نهایت سیم بکسل تشکیل می شود. خوب است بدانید که برخی آن را با نام طناب فولادی نیز می شناسند.
جولیوس آلبرت در سال ۱۸۳۴ در شهر کالستال آلمان اولین فردی بود که از سیم بکسل برای استفاده در معادن استفاده کرد. خوب است بدانید که سیم بکسل از نظر جنس، مفتولی است.

مواد اولیه سیم بکسل را بشناسید:

بطور کلی سیم بکسل از یکی از سه نوع ماده اولیه زیر ساخته شده است:

  • مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه

مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه، معمولا برای طناب هایی کاربرد دارد که فرسایش در تعیین طول عمر مفید طناب نقش مهمتری دارد. در نتیجه طناب کمتر در معرض عوامل ایجاد کننده زنگ زدگی قرار می گیرد.

در زمان مقایسه اثرات فرسایش و از هم گسیختگی واثرات زنگ زدگی، خوب است بدانید که حتی یک طناب فولادی با مفتول بدون روکش را هم می توان تا حدی با روغن کاری مناسب، در فواصل زمانی منظم در برابر زنگ زدگی محافظت کرد.

  • مفتول فولادی گالوانیزه

مفتول فولادی گالوانیزه متشکل از روکش یکنواخت روی می باشد و در برابر زنگ زدگی بر اثر آب دریا، هوا، رطوبت و سایر عوامل مشابه ازخود مقاوم خوبی نشان می دهد. در نتیجه طنابهای فولادی گالوانیزه در صنایع کشتیرانی، شیلات، مرغداریها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

  • مفتول فولادی استینلس استیل

طنابهایی که از مفتول فولادی استینلس استیل، ساخته می شوند علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی در مقابل حرارت نیز تا ۱۰۵۰ درجه سانتیگراد مقاوم هستند. ضمن این که از ان ها در صنایع شیمیایی، غذایی و دارویی نیز استفاده می شود. این مفتول های فولادی همچنین مقاومت بالایی در برابر اثرات مخرب آب دریا دارند. مفتول فولادی، با توجه به کاربرد مورد نظر، با نیروهای کششی مختلفی تولید می شود.

سیم بکسل ایران وایر
سیم بکسل ارزان بازرگانی ایران وایر

نیروی کششی مورد نیاز مفتول برای تولید سیم بکسل

برای تولید، نیروی کششی مفتول مورد استفاده در محدوده زیر می باشد:
Kgf/mm2 140 = N/mm2 1370 Kgf/mm2 160 = N/mm2 1570
Kgf/mm2 180 = N/mm2 1770 Kgf/mm2 200 = N/mm2 1960
Kgf/mm2 220 = N/mm2 2160

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را با سیم بکسل و کاربرد آن در صنعت آشنا سازیم. خوب است بدانید که سیم بکسل یکی از پرکاربرد ترین ابزارآلات صنعتی است که در صنایع مختلفی مانند آسانسور، جرثقیل، پتروشیمی و صنایع حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. ایران وایر با سالها تجربه در زمینه فروش انواع ادوات لیفتینگ برای مصارف صنعتی، مفتخر است تا بتواند کمکی برای خرید سیم بکسل ارزان مناسب صنعت شما ارائه دهد. شما عزیزان می توانید سفارش خود را تهیه و برای ما ارسال کنید. همکاران ما در ایران وایر صنعت همواره در خدمت شما عزیزان هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟