ایران وایر

بازرگانی ایران وایر

وارد کننده انواع ادوات لیفتینگ

IRANWIRE TRADE

نقش مهمی که سیگنال های دستی در عملیات جرثقیل ایفا می کنند!

نقش مهمی که سیگنال های دستی در عملیات جرثقیل ایفا می کنند!

نقش مهمی که سیگنال های دستی در عملیات جرثقیل ایفا می کنند

در این مطلب به بررسی نقش مهمی که سیگنال های دستی در عملیات جرثقیل ایفا می کنند، خواهیم پرداخت. موتورهای قدیمی زمانی به سیگنال‌های دستی، به‌علاوه یک لنگ موتور عقب‌شکن نیاز داشتند. چراغ های برقی آمدند، و این پایان آن معاشقه کوتاه با زبان اشاره جاده بود. در مورد جرثقیل ها، موضوع کاملاً دیگری است. به نظر می رسد که پایان کار یک بالابر متحرک پشت کابین اپراتور است، به این معنی که مانورهای پیچیده در محل کار را نمی توان به راحتی انجام داد، نه بدون کمک یک فرد سیگنال دهنده.

سیگنال های دستی جرثقیل برای دیدگاه های مسدود شده

در واقع، رانندگان جرثقیل به شدت به یک جفت چشم اضافی در یک محل کار شلوغ نیاز دارند. به احتمال زیاد، کابین در جلوی یک جرثقیل متحرک به سادگی چشم انداز 360 درجه از منطقه را ارائه نمی دهد. این یک مسئله به اندازه کافی بد در تأسیسات اجاره جرثقیل است، جایی که یک شانه بتنی باریک است و توسط سایر وسایل نقلیه اجاره کارخانه سنگین اشغال می شود، اما مشکل در یک سایت ساخت و ساز ده برابر بدتر است. از انبوه آجر گرفته تا پشته های فولاد تقویت شده، همه چیز در اینجا همیشه در حال حرکت است. نکته مهم این است که حفاظت از منابع و پرسنل سایت زمانی که مانورهای فشرده نام بازی است، سیگنال‌های دستی مانع دید راننده می‌شوند.

راهنمای نشانه های دستی فعالیت های بوم ظریف

یک جرثقیل متحرک با حرکت به سمت موقعیت، نقطه توقف ایده آل خود را پیدا می کند. زمین پایدار است و رونق به جایی که نیاز دارد می رسد، همانطور که در نمودار بارگیری توضیح داده شده است. کمی دورتر از وسیله نقلیه اما در دید کامل راننده، سیگنال‌های دستی توسط فردی که ژاکتی به تن دارد، صادر می‌شود. اپراتور جرثقیل به همان اندازه که به حرکات قلاب و کابل نزولی توجه می کند به این دستورالعمل ها توجه می کند. با کار از این دیدگاه دوم، نقطه‌ای انتخاب شده است زیرا نمای کلی روشنی از هر عنصر در بالابر مستعد ارائه می‌کند، سیگنال‌ها نشانه‌های جهت‌گیری و اطلاعات مربوط به ایمنی را با هم ارتباط برقرار می‌کنند. باز هم، این یک وظیفه بسیار مهم است، وظیفه ای که برای محافظت از پرسنل سایت و سازه های منطقه در طول عملیات بلند کردن ظریف وجود دارد.

یک نکته دیگر که به محض ذکر آن واضح به نظر می رسد. کارگاه ها مکان های پر سر و صدا هستند. تجهیزات سنگینی در حرکت است. چکش ها و مته ها اقدامات پر سر و صدا خود را انجام می دهند. ماشین آلات غوغایی مکالمه هر کارگری را خفه می کند، بنابراین پچ پچ کمی در جریان است.

یکی از نگرانی‌ها این است که این شرایط مانع از فریاد زدن یک دستورالعمل توسط جرثقیل‌های کمکی می‌شود. حتی اگر فرمان شنیده می‌شد، می‌توان از آن همه تقاطع‌ها سوء تعبیر کرد. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است کسی صدمه ببیند. تقریباً به همان اندازه بد، این وسیله نقلیه می تواند صدمات گران زیادی را به یک سازه نیمه تمام وارد کند. این مشکلی برای سیگنال های دستی نیست، نه تا زمانی که کارگر کمکی و اپراتور جرثقیل در دید یکدیگر باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید
Open chat
اگر سوالی دارید بفرمایید.
پشتیبانی ایران وایر
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟